Terapinis gydymas 

Terapinė odontologija – tai dantų gydymas nechirurginiais metodais, taikomas siekiant kuo ilgiau išsaugoti sveikus dantis. Dantų plombavimas ir dantų šaknų kanalų gydymas yra dažniausiai atliekamos procedūros.

psl

Vaikų dantų gydymas

Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą labai svarbus. Svarbu, kad vaikui odontologo kabinetas asocijuotųsi su teigiamais dalykais. Mūsų gydytojas su vaikais visada bendrauja žaismigai, švelniai, stengiasi vaiką sudominti, supažindinti su taisyklinga dantukų priežiūra.

Vaikai gali pasirinkti dantų plombos spalvą!

 psl2psl3 

Chirurgija

Burnos chirurgija – specializuota odontologijos šaka, kurios metu burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės procedūros. Gydytojo odontologo kompetencija įgalina atlikti tam tikrus chirurginius gydymo veiksmus, pvz. dantų ar jų šaknų pašalinimą, tačiau, esant sudėtingesniems atvejams, pacientas nukreipiamas specialisto konsultacijai ir gydymui.

 psl4

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra skirtas atkurti trūkstamus dantis, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Galimi du variantai: dantų protezavimas išimamaisiais ir neišimamaisiais protezais. Protezų parinkimas priklauso nuo burnoje likusių dantų skaičiaus ir būklės.

 Bendradarbiaujame su Panevėžio teritorine ligonių kasa – dantų protezavimo paslaugos kompensuojamos PSDF lėšomis pagal patvirtintą tvarką ir sąlygas.

PTLK logo pasitikrink

Išimami dantų protezai

 

Išimami dantų protezai skirstomi į pilnus ir dalinius.

Pilni išimami protezai skirti pacientams, kuriems negalima taikyti dantų protezavimo neišimamais ar fiksuotais dantų protezais. Pilni protezai pakeičia visus prarastus viršutinio ar apatinio žandikaulio dantis. Dantų plokštelės gaminamos iš plastmasės. Jei burnoje yra dantų, protezas fiksuojasi prie jų apkabėlėmis. Jei plokštelė pilna ir burnoje dantų nėra,  plokštelė laikosi prisisiurbdama prie gleivinės. Protezo fiksacija ant bedantės žandikaulio dalies yra prasta. Siekiant pagerinti protezo fiksaciją, bedančiams pacientams gali būti atliekama kelių dantų implantacija.

psl5

Dalinės dantų plokštelės ir lanko atraminiai protezai yra pranašesni už paprastas plokšteles, nes burnoje užima mažiau vietos ir yra patogesni. Dalinės plokštelės ir lanko atraminiai protezai burnoje laikosi dėka įvairių apkabėlių, kurios išdėstomos ant išlikusių atraminių dantų. Paprastų plokštelių apkabėlės yra daromos iš vielos, lanko atraminų protezų išliejamos iš metalo.Tačiau apkabėlės turi estetinių trūkumų, t.y. matosi šypsantis. Be to, jos laikui bėgant atsilaisvina ir protezo laikomumas burnoje pablogėja. Kad pagerinti išimamo protezo fiksaciją, gali būti naudojami specialūs užraktai. Užraktai šiuo atveju pakeičia apkabėles, jie nesimato, galima drąsiau  šypsotis, kalbėti, valgyti. Šie protezai yra  estetiškesni ir  patogesni nei paprastos plokštelės. Tačiau išimami protezai su užraktais kainuoja žymiai brangiau, taip pat šitas protezas reikalauja tam tikros periodinės priežiūros.

 psl7psl6 

„Valplast“ išimami protezai

Valplast” sistema tai visiškai naujas dalinių protezų gamybos būdas. Tai minkšta plastmasė – neiloninis termoplastikas. Ši unikali kombinacija sukuria lankstų ir patogų prietaisą. Visų svarbiausia, kad niekas nepastebės, kad jūs nešiojate protezus.

Protezai – komfortiški ir gražūs. Ypač lengvi, todėl leidžia pilnai atstatyti dantų eilių defektus. Tradiciškai seniau buvo manoma, kad protezai turi būti kieti, nejudantys, tačiau lankstumas reikalingas, nes ir natūralus dantis turi minimalų paslankumą.

Privalumai:

  • Nėra metalinių kabliukų, tuo tikslu naudojamas plastikas, kurio apkabėlės priglunda prie išlikusių savų dantų ir dantenų .
  • Nesukelia alergijos, todėl tinka pacientams, kurie alergiški akrilinėms plastmasėms ir metalui.
  • Neleidžia protezo bazėje susikaupti burnos mikroflorai, nesugeria kvapų, atsparūs burnos skysčių cheminiam poveikiui, protezo bazė ilgai nešiojant nekeičia spalvos, jei laikomasi higienos.
  • Tolygiai paskirsto kramtymo spaudimą. Šio protezo praktiškai neįmanoma sulaužyti, be to neperkraunami likę dantys ir dantenos, sulėtinama burnos audinių atrofija.
  • Protezo pagrindas yra skaidrios, peršviečiamai rausvos spalvos, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva, taigi protezas atrodo natūraliai, estetiškai ir yra beveik nepastebimas. Protezas yra plonas ir lengvas.
  • Protezas greitai prisitaiko burnoje, jis labai patogus ir todėl prie jo greitai priprantama.

valplast

Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Šitie protezai atrodo gana estetiškai ir yra pakankamai tvirti. Tačiau šis būdas turi vieną trūkumą – vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei jų eiles.

psl8

Bemetalės keramikos protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgaamžis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai.

psl9

Cirkonio oksido keramikos protezai – tai itin estetiški ir tvirti bemetalės keramikos protezai. Jų karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu.

Cirkonio keramikos karūnėlių privalumai:

  • Cirkonio karūnėlės tokios tvirtos, kad gali būti naudojamos tiek priekinių, tiek krūminių dantų protezavimui ir atlaiko didelį kramtymo krūvį.
  • Atsparios nusidėvėjimui.
  • Mažiau šlifuojami danties kietieji audiniai, nes nebereikia maskuoti metalo.
  • Cirkonio karūnėlės pasižymi puikiomis estetinėmis savybėmis. Nebūna pilkos juostos prie dantenų krašto lyginant su metalo keramikos vainikėliais.
  • Cirkonio oksidas nesukelia alergijų. Tai bioinertiška medžiaga, kurią organizmas priima kaip natūralią.
  • Aplink cirkonio oksido konstrukcijas nebūna dantenų uždegimo. O protezuojant ant implantų, tai yra svarbu, nes vainikėlis visada turi kontaktą su dantenomis.

psl10

Laikini protezai – tai plastmasiniai protezai, kurie nešiojami, kol sugis žaizdos po dantų pašalinimo, implantacijos, kaulo priauginimo procedūros ir kt. Plastmasiniai vainikėliai arba tiltai atrodo kokybiškai, estetiškai – kaip natūralūs dantys – tačiau su laiku praranda spalvą, blizgesį, susidėvi, todėl jie naudojami laikinai. Praėjus gijimo laikotarpiui, jie pakeičiami nuolatiniais metalo, bemetalės ar cirkonio keramikos vainikėliais ar tiltais.

Laikini protezai būtini dėl:

  • Estetino vaizdo;
  • Maisto kramtymo;
  • Jautrių audinuių burnos ertmėje apsaugo nuo karšto bei šalto maisto;
  • To, kad po danties(-ų) pašalinimo šalia esantys dantys “nemigruotų” link atsiradusios tuščios erdvės;
  • To, kad dantenos neprarastų formos;
  • To, kad pacientas priprastų prie protezų.

Rekomendacijos:

Laikini protezai yra pagaminti iš plastmasės, todėl reikėtų vengti labai kieto maisto, kad jie nesulūžtų.

Šie protezai tvirtinami laikinu cementu, todėl gali atsiklijuoti ir nukristi, tačiau tai nėra problema – atvykus į kliniką, gydytojas juos pritaikys iš naujo.

Dantų balinimas  

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimas – paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną. Dantų spalvos pakitimų gali atsirasti dėl individualios dantų struktūros ypatybių, senyvo amžiaus, kai kurių lėtinių ligų, dantų traumų, dantenų uždegimų, negydytų arba senesnės kartos medžiagomis gydytų dantų kanalų ir dantų, gausaus fluoro turinčių medžiagų ar tam tikrų medikamentų (pavyzdžiui, antibiotiko tetraciklino) vartojimo. Taip pat itin didelės įtakos turi ir dažnas dažančių produktų vartojimas (kava, arbata (ypač juodoji), raudonasis vynas, tabakas).

Dantų balinimas kapomis – pacientui padaromos specialios formelės (kapos) ir specialia medžiaga pacientas, apmokytas gydytojo, atlieka balinimą namuose 10 – 14 naktų. Dantų balinimo gelis įšvirškiamas į kapą, uždedama ant dantų. Aktyvus komponentas (karbamido peroksidas) skyla, deguonis patenka į emalį ir skaido spalvotus junginius. Danties struktūra nesikeičia, tik šviesėja. Dantų balinimas kapomis nebalina plombų bei protezuotų dantų.

psl11

Burnos higiena

 

Burnos higiena – tai vienas svarbiausių dantų sveikatos ir estetikos užtikrinimo būdų. Burnos higiena yra prevencinė priemonė nuo įvairių dantų ir dantenų problemų, taip pat tai yra pirmasis gydymo etapas prieš kitas gydymo procedūras (terapinio gydymo, dantų balinimo, protezavimo ir kt.). Rekomenduojama burnos higieną atlikti bent du kartus per metus, t.y. kas 6 mėnesius. Burnos higienos procedūros metu specialiais instrumentais yra pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos, pašalinami dantų akmenys, pigmentinės dėmės, nupoliruojami dantų paviršiai.